Jump to content
Forum | Bia2.com
Sign in to follow this  
SARWARKURD

a project for cooperation between persian and kurdish intellectuals

Recommended Posts

hi iranian ladies and gentlemen, we established a weblog to be a scene for discussion between our intellectuals and journalists....visit us at : http://www.kurd-fars.blogfa.com/

مشروع همکاری روشنفكران فارس و كرد

پرۆژه‌ی هاریكاری ڕۆشنبیرانی كورد و فارسدرخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد (حافظ)

پیامی دریافت کردم مبنی بر ایجاد امکان دوستی بین دو فرهنگ کردی و فارسی. برایم جالب بود. این اقدام توسط گروهی از روشنفکران فارس و کرد شروع شده است و برای اولین بار دست هیچ سیاست بازی در آن نیست. این نکته جالب آن بود.

من این پیام را به دوستانم سند کردم. نمی دانم آنها چه نظری دارند، اما این هم حکایت شیرینی است که می شود به آن فکر کرد.

همیشه ما اسیر دیدگاه های سیاسی برای ارتباط بین انسان ها و ملت ها بوده ایم. عجیب است که همیشه هم به آن نه گفته ایم و به دلایل سیاسی!! با ملت ها و فرهنگ ها تعارض کرده ایم.

شاید این اقدام دوستانه از سوی دو گروه جوان و روشنفکر فارس و کرد در تهران و سلیمانیه فرصتی فرهنگی و انسانی باشد برای نوجوانان و جوانانی که به دور از هیاهوی سیاست بازها و بی منت آنها حداقل در دنیای وب با هم حشر و نشر و گفت وگویی داشته باشند.

من که به این جمع علاقه مند شدم.

این همکاری و همفکری ظاهرا هیچ قید و بندی ندارد جزاین که:

همدیگر را به عنوان انسانهای خوب و با صفا دوست داشته باشیم.

دوستانی که مایلند با این گروه همفکر و همراه باشند و لحظات خوبی را برای این دو فرهنگ هم نوروز رقم بزنند می توانند نظراتشان را به این ایمیل ارسال کنند.

sarwarkurd@yahoo.com